Slezské uzeniny - Těšínské jatky. Váš generální partner pro grilování.

Společnost Těšínské jatky - Slezské uzeniny. Váš generální partner pro grilování. Dodavatel kvalitního masa a uzenin.

Základní rady a doporučení pro grilování

- Nejrozšířenějším a nejběžnějším způsobem grilování je grilování na otevřeném ohništi, nad žhnoucími štěpky dřeva - (dubu, buku, olše, habru, švestky),šiškami,dřevěným uhlím či dřevěnými briketami.
- Směs vůně kouře a grilovaného masa vyvolává kulinářské zážitky ještě před pozřením prvního sousta.
- Používáme zásadně skutečně kvalitní, odleželé maso nebo drůbež. Nesmí být oschlé nebo oslizlé, mělo by být co nejlibovější .
- Maso před grilováním zbytečně nemyjeme, jeho povrch raději otřeme čistou vlhkou utěrkou.
- Před grilováním maso, ale i zeleninu a ryby můžeme marinovat, abychom pokrmu dodali výraznou chuť. Marinované potraviny uchováváme vždy v chladu. 
- Gril vždy předem patřičně rozehřejeme a rozpálíme, stupeň tepla či žhavosti uhlí volíme podle druhu připravované potraviny.
- Grilovací jehlu nebo rošty před použitím potřeme olejem nebo kůží ze špeku, aby se na ně maso nepřichycovalo.
- Maso obracím kleštěmi, zásadně do něj nepícháme vidličkou, aby nevytékala zbytečně šťáva.
- Ryby griluji pokud možno celé, používáme speciální košíky, aby se jemné maso ryb nerozpadlo.
- Uzeniny vybíráme kvalitní, masité, nikoliv plné strouhanky. Uzené maso raději nepoužíváme, protože se pro grilování nehodí.
- Tvrdší druhy zeleniny před grilováním můžeme namáčet cca 15 minut ve studené vodě, aby zelenina zůstala křehká.

Grilovaný hamburger s hermelínem

 Nejprve připravíme marinádu. Olej smícháme s bylinkami, solí, pepřem a prolisovaným česnekem. Touto marinádou hermelín potřeme a zabalíme do alobalu.Vložíme na gril červenou papriku spolu s hermelínem a slaninou. Ugrilujeme a z papriky sundáme slupku.Připravíme bulku, kterou můžeme dát též na gril a zlehka ji ohřejeme do křupava. Obložíme ji salátem, slaninou, šalotkou, paprikou a hermelínem.

Grilované špízy z vepřové panenky

 Panenku nakrájíme na plátky. V misce smícháme sůl, pepř, nasekanou šalvěj a olej, naložíme do toho plátky masa a necháme v chladnu odležet. Jablka nakrájíme na dílky, cibuli na osminy a rozebereme na jednotlivé vrstvy, slaninu na asi 5 mm silné plátky. Pak vše střídavě napichujeme na špízy a grilujeme asi 15 - 20 minut. Podáváme s chlebem a čerstvou zeleninou.

Křupavé grilované kuřecí stehna

 Marinádu si připravíme z vody, trochy kvalitního oleje, papriky, soli a posekaných bylinek - například čerstvý tymián. Měla by být výrazně slanější. Očištěná kuřecí stehna rozřízneme každé na dva díly (oddělíme paličku) a vložíme je na 12 až 24 hodin do marinády a do lednice. Maso grilujeme bez bylinek, na mírném žáru za občasného potření přecezenou marinádou. Podáváme s chlebem, možno rovněž lehce opečeným.

 

Grilovaná vepřová nebo jehněčí plec

 Nejdříve si přichystáme marinádu smícháním všech potřebných surovin. Maso lehce naklepeme. Marinujeme nejlépe přes noc, ale minimálně 6 hod. Grilujeme z každé strany cca 4 až 6 min - podle toho, jak chcete mít propečeno. Hotové maso nechte 5-10 min odpočívat. Grilujeme zvolna na důkladně rozžhaveném grilu.

 

Připravujeme pro vás ...

Připravujeme...

Připravujeme pro vás ...

Připravujeme ...

Těšínské jatky - orientační mapa - kde nás najdete.

Slezské uzeniny - Těšínské jatky. Kontakty - informace - objednávky.

Těšínské jatky s.r.o. Na Olšinách 361/1

737 01 Český Těšín
 
Telefon: +420 558 761 811
Fax: +420 558 761 824
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web:  www.slezske-uzeniny.cz

GPS: 49.7518456N, 18.6179106E.

Copyright © www.BESKYDY.eu. Na veškeré texty, fotografie, články a informace zde uvedené se vztahují autorská práva. Upozorňujeme že jakékoliv kopírování či přepisování textů, článků, informací nebo kopírování fotografií bez písemného souhlasu provozovatele a majitele stránek je trestné podle zákona o autorských právech. e-mail : info@beskydy.eu  /  telefon redakce : 737 805 346

Portál Beskydy.eu používá k poskytování inteligentních služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.