Popis a umístění penzionu Nová Polana - Dolní Lomná

PENZION NOVÁ POLANA se nachází v nejvýchodnější části České republiky v Těšínských Beskydech. Areál je situován přibližně uprostřed údolí na samotě v katastru obce Dolní Lomná. Je to romantické údolí, kterým protéká průzračně čistá voda říčky Lomné. Řadí se mezi nejkrásnější údolí Moravskoslezských Beskyd s pozoruhodností ,kterou je prales Mionší, jeden z největších v České republice. Údolí říčky Lomné patří k nejzachovalejším lokalitám minulosti , jen minimálně bylo poznamenáno exhalacemi , skýtá bohaté možnosti odpočinku a dalších rekreačních a turistických aktivit. Údolí Lomné je vyhledávaným cílem návštěvníků. Je zde řada turistických tras, včetně hlavní hřebenovky Těšínských Beskyd.

Ubytování v penzionu je situováno ve svahu nad obcí v exkluzivně vybavených chatkách s výhledem do údolí a na protilehlý hřeben česko-slovenské hranice. Východ slunce je zde nádherným zážitkem i pro méně romanticky laděné návštěvníky.

Nabídka ubytování - rodinné chatky u penzionu Nová Polana

 
Nově zrekonstruované chatky jsou součástí stylové restaurace a penzionu NOVÁ POLANA a jsou od něj vzdáleny asi 70m.

Chatky jsou vybaveny novým nábytkem, sprchovým koutem a wc. Chatky jsou prostorné,  jednopodlažní s přístupen i pro klienty s omezenou pohyblivostí. Po vstupu je předsíňka oddělená dveřmi , dále denní místnost vybavená kuchyňským koutem ,jídelním stolem, sedačkou a konferenčním stolkem. Chatka je vybavena samostatným sociálním zařízení a sprchovým koutem. V místnosti ložnice se nacházejí čtyři lůžka s vestavěnou skříní. Další dvě lůžka mohou vzniknout roztažením sedačky v denní místnosti . V chladnějších dnech je možno v chatkách vytápět elektrickým podlahovým topením a v zimních měsících jsou zde i stylová kamna na dřevo. Do každé chatky je zaveden internet, jehož využití je bezplatné. K vybavení patří rovněž TV se satelitním vysíláním.

Stojí za to navštívit - aktivity v okolí

Naučná stezka Mionší - Dolní Lomná 
 • * Turistické trasy
 • * Příjezdové a odjezdové místo : zastávka linkou do Horní Lomné – Matyščina louka
 • * Výchozí bod : parkoviště u silnice do Horní Lomné
 • * Možnost parkování : parkoviště v bezprostední blízkosti od vstupu k naučné stezce
 • * Rozvrh vzdáleností : 3 – 4 hodiny
 • * Výškový rozdíl : 300 metrů
 • * Náročnost : středně náročná trasa
 • * Možnosti občerstvení : není
 
V minulosti bylo možné navštívit prales Mionší s průvodcem po zřízené naučné stezce. Těmito návštěvami však prales značně utrpěl, a tak od 1. ledna 1989 byla tato stezka z důvodu zachování nerušeného přírodního prostředí pro rozmnožování a úkryt řady vzácných druhů živočichů pro veřejnost uzavřena. V roce 2005 zřídila Správa CHKO Beskydy novou okružní naučnou stezku (NS Mionší) s celkovou délkou 7km a převýšením 330m.
 
Rozhledny na Kozubové - kaple svaté Anny
Rozhledna na Kozubové, která je součástí kaple sv. Anny se nachází v lokalitě vrch Kozubová, v nadmořské výšce 982 m. Byla postavena z godulského pískovce v letech 1936-1937 z iniciativy faráře Ploszka z Hnojníka. V červenci, kolem svátku sv. Anny se zde konají pravidelné poutě. Výhled je možný severním a východním směrem na česko-slovensko-polské pohraničí.
 
Zázračná studánka Horní Lomná
Studánka se „zázračnou“ vodou – nachází se pod kostelem poblíž kapličky Panny Marie. Poutní místo opředené pověstí o tom, že voda ze studánky uzdravuje, v souvislosti s epidemií cholery na Jablunkovsku. Zobrazení studánky bylo i na pečeti používané kolem roku 1923. Nikdy nevysychá a nezamrzá.
 
Skalní útvar Čertovy mlýny
Pod Gírovou, vrchem obce Bukovec, se nacházejí „Čertovy mlýny“. Jedná se o skupinu skal s dnes už zasypanými jeskyněmi. Podle legend se zde skrývali zbojníci v době jánošíkovských, v jiném období složily skály čertům, kteří tady hodlali ve svých kamenných mlýnech „mlít“ neposlušné lidstvo. Pravidelně zde také přelétávaly a snad i přistávaly čarodějnice. Přístup je možný od chaty Gírová: neznačenou stezkou kolem ohniště vstoupíme do lesa a pokračujeme stezkou až ke skalám. Po prohlídce pokračujeme stezkou ve stejném směru (od chaty) nad skalami dále až dorazíme na zelenou značku u lyžařského vleku.
 
Trojmezí
Nachází se v obci Hrčava na místě, kde se stýkají hranice třech zemí: Česka, Polska a Slovenska. V roce 1995 zde byly vztyčeny tři trojboké jehlanovité monolity z leštěné žuly, vysoké asi 215 cm. Jednotlivé monolity jsou opatřené státními znaky jednotlivých států a jejich názvy a každý z nich se pak nachází na „domovském“ území. Jsou osazeny tak, že jsou státními znaky natočeny k trojmeznímu bodu, kde se stýkají hranice. Do válcových otvorů podstavců jednotlivých monolitů byly uloženy pamětní dokumenty – různé listiny, tehdejší noviny a mince. U hrčavského Trojmezí (oficiálně trojstátní bod Beskydy) byla v roce 1990 (na území ČR) vysázena Lípa přátelství na potvrzení přátelství lidí tři zde sousedících států. Lípu vysadili ochránci přírody České, Polské a Slovenské republiky u příležitosti Dne Země, který je na Hrčavě tradičním mezinárodním setkáním ochránců přírody z příhraničních oblastí výše uvedených států. V blízkosti je instalovaná dřevěná srubová odpočívka. Přímo na Trojmezí je přechod na turistické stezce mezi Českou a polskou Republikou.

Kongresy - kongresová turistika

Kongresová turistika:
 
Výběr vhodného místa pro konání kongresu není již až tak složitá věc.
Při rozhodování o volbě vhodného místa se vychází z toho, jak je schopno zabezpečit prostory a ubytování pro účastníky.
Těšínské Beskydy nejsou prozatím zažité, jako centrum velkých kongresů, neboť se zde doposud nenachází mnoho takovýchto míst.
Nově zrekonstruovaný penzion NOVÁ POLANA Vám může nabídnout dostatečné prostory s kapacitou 40 osob. Řada firem na tomto příjemném místě v údolí Lomné pořádá svá školení, semináře, firemní akce, kongresy a nejrůznější setkání.
Pokud by bylo nutné zajistíme další ubytovací kapacity ve spolupráci s dalšími ubytovacími zařízeními vzdálenými 1 000 m od našeho objektu.
 
NOVÁ POLANA je prostě ideálním spojením s tím, čemu se dnes říká kongresová turistika. Uvolněné a příjemné prostředí, krásné okolí a originální restaurace, to vše dodá těmto pracovním setkáním zcela jiné dimenze. Umíme pro Vás připravit i doprovodný program.
Možná právě pro Vaší firmu nebo obchodní společnost bude oblíbený Penzion NOVÁPOLANA tím správným místem pro školení.
 
Poskytované služby:   
 
 • COFFEEBRAKES
 • STRAVOVÁNÍ
 • RAUTY
 • UBYTOVÁNÍ 
 • RELAXACE

Školení - semináře - firemní akce

Penzion Nová Polana Vám nabízí možnost konání firemních školení a seminářů během týdne i o víkendech.
 
Zajistíme pro Vás:
 
 • coffee breaky
 • obědy
 • večeře
 • teplé bufety
 • rauty
 
Chcete u nás uspořádat firemní školení nebo seminář?
Rádi Vám sestavíme nabídku přímo na míru pro Vás a vaší společnost.
 
Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Nabídka ubytování

Fotogalerie

Připravujeme pro Vás...

Kontakty - informace - rezervace - objednávky

Penzion a restaurace Nová Polana
739 82 
Dolní Lomná - 0255
 
 tel:
+420 777 488 707
+420 777 488 708
 
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

GPS: 49°33’6.642″N, 18°41’17.027″E

Foto - Nová Polana - gastronomie

Foto - Nová Polana - Hájenka - restaurace

Foto - Nová Polana - ubytování - rodinné chatky

Mapa příjezdu - jak se k nám dostanete

Copyright © www.BESKYDY.eu. Na veškeré texty, fotografie, články a informace zde uvedené se vztahují autorská práva. Upozorňujeme že jakékoliv kopírování či přepisování textů, článků, informací nebo kopírování fotografií bez písemného souhlasu provozovatele a majitele stránek je trestné podle zákona o autorských právech. e-mail : info@beskydy.eu  /  telefon redakce : 737 805 346

Portál Beskydy.eu používá k poskytování inteligentních služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.