Milujeme kvalitu !

Milujeme kvalitu!

Rozhodli jsme se vrátit pralinkám skutečnou chuť.
 
Rožnovský pivovar na přelomu 19. století nevoněl jen pivem, ale i čokoládou. Paní Málková, rozená hraběnka
Anna Kammel von Hardegger, byla vyhlášenou cukrářkou a pro svého manžela, sládka a majitele Rožnovského pivovaru, připravovala jen to nejlepší. Její přístup na habsburský dvůr jí navíc přinášel spoustu inspirace. Její dochované deníky a recepty, které rodina střeží jako oko v hlavě více než 100 let, nám byly a jsou úžasným zdrojem informací.
 
Přijďte do naší čokoládovny ochutnat pralinky, ale i jiné čokoládové speciality, které chutnají tak, jak chutnat skutečně mají. Namísto laciné polevové čokolády používáme pouze vysoce kvalitní 64% čokoládu z Ekvádoru a 72% čokoládu z Indonésie.
 
Namísto ganáží, které chutnají všechny stejně a jsou plné stabilizátorů a umělých barviv, využíváme pouze bílou indonéskou čokoládu a vynikající ovocné pasty ze skutečného ovoce, stabilizované pouze cukrem.
 
Namísto strojové výroby, která denně produkuje statisíce pralinek, využíváme lidské ruce, vlastní tvořivost a inspiraci.

Milujeme tvořit, milujeme kvalitu a tu chceme tímto dopřát i Vám!

Pralinky paní Málkové

Protože milujeme kvalitu, chtěli jsme vytvořit pralinky, které budou dělat čest svému jménu. 

Naše ručně vyráběné pralinky nejsou z laciné polevové čokolády, ale z kvalitních vysokoprocentních čokolád z Ekvádoru či Indonésie. Plníme je jemnou ganache dle tradičních receptur: jen ze smetany a čokolády, bez ztužených tuků. 
 
A aby naše pralinky byly plné chutí, pracujeme pouze s kvalitními italskými extrakty z ovoce, s pravým německým nugátem či vysokoprocentním mandlovým marcipánem. 
 
Ochutnejte pralinky přesně takové, jaké mají být: žádná tlustá vrstva čokolády s minimem náplně, ale naopak tenká čokoládová krusta, aby vynikla chuť lahodné ganache. 

Na pralince totiž není důležitá chuť čokolády, ale to, co se skrývá v ní.

Hraběnčiny lanýže

Tak vybraná delikatesa, jakou lanýž bezesporu je, si zaslouží jen ty nejlepší suroviny, proto je vyrábíme ze 64% čokolády z Ekvádoru. 
 
Aby vznikl původní lanýž francouzský, stačí k čokoládě přidat jen smetanu. 
Vytvarováním poté vznikne roztomilá kulička, která je natolik jemná, že se okamžitě po kontaktu s vaším jazykem začne rozpouštět. 
Toužíte-li ale po ještě delikátnějším zážitku, ochutnejte náš nejjemnější lanýž švýcarský, plný smetany a másla.
 
Naše lanýže můžete ochutnat v nejrůznějších variantách: od klasického typu obaleného v kakau, přes lanýže s lehkým nádechem ovocné chuti, až po speciální řadu lanýžů obalených v bylinkách.
 
Kde jinde než v našem pivovaru můžete ochutnat chmelový lanýž? A proč se vůbec lanýže nazývají stejně jako ony legendární houby? 

Až nás navštívíte, klidně se zeptejte, rádi Vám tento zajímavý příběh povyprávíme.

Rothschildovy čokolády

Jak by měl vypadat ideální dárek z čokoládovny?
 
Krásná krabička plná pralinek jistě potěší, ale co takhle čokoláda, která svým luxusním zdobením připomíná umělecké dílo?
 
Naše Rothschildovy čokolády zdobíme nejrůznějšími ořechy, mnoha druhy lyofilizovaného ovoce (jde o ovoce sušené mrazem, díky čemuž si uchovává svou přirozenou chuť, vůni i barvu), sušenými bylinkami, ale též například našimi kandovanými plátky růže.

Vše je samozřejmě ruční práce, takže každá naše čokoláda je originál. Dvě stejné určitě nenajdete!

Čokoládové speciality

Z čokolády nemusejí být jen pralinky.

Jde o zázračnou surovinu, z které lze vykouzlit spoustu jiných dobrot – některé z nich jsou klasické, jiné o něco více neotřelé.

Ať už jde o hrudky z popcornu v čokoládě nebo třeba datle plněné pistáciovým marcipánem, všechny mají společnou jednu věc: dokážou Vám, že čokoláda se dá kombinovat téměř s čímkoliv!

Čokoládová fotogalerie

Připravujeme ...

KONTAKTY - INFORMACE

Málkova čokoládovna
Pivovarská 626
Rožnov pod Radhoštěm - 756 61
 
tel :       +420 776 611 796
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
web :    malkovacokoladovna.cz 

Mapa příjezdu - jak se k nám dostanete

Copyright © www.BESKYDY.eu. Na veškeré texty, fotografie, články a informace zde uvedené se vztahují autorská práva. Upozorňujeme že jakékoliv kopírování či přepisování textů, článků, informací nebo kopírování fotografií bez písemného souhlasu provozovatele a majitele stránek je trestné podle zákona o autorských právech. e-mail : info@beskydy.eu  /  telefon redakce : 737 805 346

Portál Beskydy.eu používá k poskytování inteligentních služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.