S dětmi na lyže.
 
Rodiče, kteří pravidelně a rádi lyžují, se samozřejmě těší, až svého potomka poprvé postaví na lyže. Mnozí z nás si jistě vybaví ta široká plastová nebo dřevěná prkénka s vázáním na sněhulky, do kterých nás zašněrovali naši rodiče a vydali se s námi na sněhobílé pole udělat pár prvních krůčků. Dnes jsou ale docela jiné možnosti, které mnohdy rodičům komplikují výběr vybavení pro jejich potomka, protože rodiče chtějí pro děti vždy to nejlepší.
 
Jak správně vybrat lyže?
 
Mohou být delší, aby mu vydržely? Nebo je lepší koupit krátké, aby se mu s nimi dobře manipulovalo? A co boty? Větší, do kterých obuje několikatery ponožky s vidinou rychlého růstu nohy, nebo naopak přiměřeně velké, které mu ale vydrží určitě jen jednu sezonu? Další důležitou otázkou je, zda je třeba kupovat vybavení nové nebo stačí z druhé ruky či vybavení prostě a jednoduše půjčit?
 
Pokud se týká těch nejmenších, pak určitě stačí obyčejné plastové lyžičky ze supermarketu, aby se vaše dítě seznámilo s novým pohybem. Od vašeho dvouletého caparta nemůžete očekávat žádné výkony, co ale můžete, je probudit v něm lásku k pohybu a radost ze sportu jako takového. To pro začátek úplně stačí, na pořádné vybavení můžete myslet až později. Pokud potřebujete s výukou lyžování pro vaše děti poradit, můžete je vzít na SNOWkid kemp, který se již čtvrtým rokem koná na horské louce Seiser Alm v italském Jižním Tyrolsku, kde se vašim dětem budou věnovat zkušení instruktoři.
 
Dětské lyže pro pilování techniky.
 
Teprve až kolem čtvrtého roku mají děti dostatečně vyvinuté svalstvo a klouby, aby mohly začít budovat základy lyžování. Potom samozřejmě délka lyží závisí na výšce a tělesné stavbě dítěte a samozřejmě na jeho dovednostech. Pro začátečníky jsou vhodnější kratší lyže, které jsou snáz ovladatelné. Přemýšlíte-li o tom, zda hned od začátku dávat dítěti i hůlky nebo zda mu seznamování ulehčit bez holí, vězte, že mnohem snáz si zvykne hned od začátku na kompletní vybavení. K lyžím prostě hůlky patří a později byste ho špatně učili zvyknout si na ně, pokud by začal bez nich. Při výběru lyží pro vaše ratolesti se můžete inspirovat na SNOW.cz, kde najdete kompletní přehled lyžíkteré se pro děti u nás dají koupit. Děti však nemusí začínat s lyžováním na sjezdovkách, velmi dobrou průpravou je seznámit je nejprve s běžeckým lyžováním, kde získají základní rovnováhu a dovednosti.
 

Komentáře   

+2 # Pěkný článekPetr 2017-08-18 19:07
Pěkný článek, škoda, že za pořádným lyžováním musí člověk do Tater nebo Alp, protože tady v Česku by si nezalyžoval snad už nikde..
Odpovědět | Ohlásit správci
Copyright © www.BESKYDY.eu. Na veškeré texty, fotografie, články a informace zde uvedené se vztahují autorská práva. Upozorňujeme že jakékoliv kopírování či přepisování textů, článků, informací nebo kopírování fotografií bez písemného souhlasu provozovatele a majitele stránek je trestné podle zákona o autorských právech. e-mail : info@beskydy.eu  /  telefon redakce : 737 805 346

Portál Beskydy.eu používá k poskytování inteligentních služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.